• Likes
  • Subscribers
  • Followers
  • duminică, 29 mai 2022
  • Поддержать BAStv

BasTV BasTV - Bas TV

  • Principală
  • Știri
    • Social
    • Economic
    • Politic
    • Cultură
    • Incidente
    • Știri din moldova
    • Știri în lume
  • Reportaje
    • Social
    • Economic
    • Politic
    • Cultură
    • Incidente
  • Emisiuni
    • TUR-RETUR
    • Cartierul Tineretului
    • Subiect actual
    • Istorie de familie
    • Diverse
  • Articole
    • Diverse
    • Satul meu natal
    • Femeile, care schimbă lumea
  • Să ne amintim
  • Proiecte
    • Drepturile omului
    • Solicită socoteală pentru cheltuielile bugetare
    • Moldova Plus
  • Sondaje
  • LIVE
  • Felicitări
  • Română
Bas TV
  • Home
  • Știri
  • Ion Ceban despre Andrei Spînu: „Prințesul gazelor, ca o fofârlică care ba fâlfâie cu un contract într-o parte, ba în altă parte”
ȘtiriPoliticȘtiri din moldova

Ion Ceban despre Andrei Spînu: „Prințesul gazelor, ca o fofârlică care ba fâlfâie cu un contract într-o parte, ba în altă parte”

Pe 15, dec. 2021
fb Ion Ceban

Primarul Capitalei, Ion Ceban l-a criticat pe ministrul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Andrei Spînu, numindu-l „prințesul gazelor”. În cadrul unei conferințe de presă, acesta l-a luat peste picior pe vicepremier pentru acțiunile și declarațiile sale, în contextul crizei gazelor. 

„Problema pandemică, problema gazelor și multe altele. Am văzut că și prințesul gazelor, un ditamai ministru, offshorovici, ca o fofârlică care ba fâlfâie cu un contract într-o parte, ba fâlfâie cu un alt contract în altă parte, se laudă și zice că bunul Dumnezeu ne dă timp bun”, a spus Ceban.

Totodată, edilul Capitalei se arată indignat de faptul că mai mulți reprezentanți ai guvernării se expun privitor la problema ambuteiajelor. Ceban îi critică pentru faptul că se dau cu părerea deși „nu au făcut nimic jumătate de an”.

„Da în problema ambuteiajelor Dumnezeu nu vă dă timp favorabil cumva să rezolvați această problemă? Am văzut că se expun unul după altul, tot felul de reprezentanți ai guvernării, ăștia care repet, nu au făcut nimic jumătate de an decât să aducă țara într-o situație dezastruasă. Nu am văzut un lucru bun până acum”, a mai spus primarul.

Sursa: tv8.md 

 

Distribuie FacebookOK.ru
Redactor 4699 articole
Ar putea să vă placă și
Important

Cerc de dans popular în Carabetovca – respectarea tradițiilor moldovenești

Important

Cum elevii clasei a 12-cea din liceul “Matei Basarab” se pregatesc pentru…

Emisiuni

Cartierul Tineretului-108

Știri

Aleea Păcii din parcul satului Abaclia: ce a fost plantat?

Prec. Urm.

Canal TV regional. Misiunea noastră este informarea obiectivă și promptă a populației despre evenimentele care au loc în regiune.

© 2022 - Bas TV. All Rights Reserved.
Bas TV Developed by iForward Group
Sign in

Welcome, Login to your account.

Forget password?
Sign in

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.